niedziela, 10 stycznia 2010

Podstawa to ładna elewacja

Po moim kilkuletnim doświadczeniu w branży fasadowej, głównych elementem podczas projektowania mojego domu będzie elewacja. Na pewno nie będzie ona "styropianowa" tak popularna w naszym kraju, jednak dopuszczam to rozwiązanie w niewielkim stopniu, ale w połączeniu z innymi materiałami.

Jeżeli nie styropian to co?

Jest wiele innych rozwiązań, które wcale nie muszą być drogie, a czasami można uzyskać bardzo ciekawy efekt w połączeniu z niską ceną. Kreatywność i wyobraźnie wydają się być bezcenne, a nasz domek zyska odrobinę nowoczesności i wyróżni się z otoczenia.

Ciekawe detale i rozwiązania można znaleźć w nowych budynkach, czasopismach branżowych i internecie. Niektóre mogą nie być w ogóle spotykane w naszym kraju, a za to zagranicą bardzo popularne. Również użycie standartowych materiałów szeroko dostępnych na rynku połączonych w ciekawy sposób może dać orginalny efekt. Mi najbardziej odpowiada połączenie drewna, kamienia i szkła, plus jakieś elementy w postaci konstrukcji stalowej.

Efektywną i ciekawą elewację można uzyskać stosując następujące materiały: 
  •  Cegła, klinkierowa czy sylikatowa, efekt podobny, duży wybór kolorów i faktury. Więcej na ten temat w artykule muratora. 
  •  Płytki elewacyjne imitujące kamień i cegłę, przyklejane na zaprawie, niedrogie rozwiązanie w porównaniu z efektem. Różne kombinacje można znalźć tuta.
  • Płytki elewacyjne na ruszcie aluminiowy, (płytki ceramiczne, kamień lub blacha oparte o taki sam system). Mnie się kojarzą z nowoczesną architekturą. Przykładowa strona producenta.
  • Kamień naturalny, efekt znany więcej o możliwościach tutaj.
  • Blacha, aluminiowa, miedziana, ocynkowana, lub malowana. Strona producenta.
  • Drewno, łatwo dostępne ma olbrzymie możliwości. Więcej tutaj.
  • Beton architektoniczny, polecam artykuł poszerzający temat.

Poniższe zdjęcia pochodzą z forum muratora. 
 

  

  

  

  

 

0 comments:

Prześlij komentarz

Zasady komentowania:
Podpisz się. Konstruktywna krytyka jest w porządku, ale niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane.

Related Posts with Thumbnails