piątek, 8 lipca 2011

Programy online do rysowania planu domuWpis o darmowych programach do rysowania planu jest jednym z częściej odwiedzanych moich postów. Nie dziwie się, bo budowa, modernizacja czy przebudowa domu zawsze będzie opierać się o rysunki. Pogrzebałem trochę w internecie i znalazłem nowe narzędzia do rysowania. Większość z nich posiada wersję online, więc aby stworzyć swój pierwszy projekt nie musisz już zaśmiecać swojego komputera.

Dlaczego rysować plan domu?
 • Zaplanujesz dokładnie efekt końcowy własnego domu czy mieszkania.
 • Zaoszczędzisz pieniądze wizualizując i dobierając materiały i kolory na wykończenie. 
 • Rozmieścisz wnętrza, aby lepiej wykorzystać przestrzeń domu. 
 • Ułatwisz komunikacje z wykonawcami, bo będą wiedzieć jaki rezultat chcesz osiągnąć. 
 • Na podstawie rysunków łatwiej obliczyć potrzebne materiały do wykończenia i wykonania domu.
Nowe oprogramowanie do projektowania, lub rysowania planu znajdziesz poniżej (kliknij w tytuł aby przejść do strony głównej programu, który chcesz użyć).Sweet Home jest darmowym oprogramowaniem dostępnym w wersji online oraz do instalacji na komputerze. Rysując plan domu równocześnie tworzysz 3d model widoczny w oknie poniżej. Tworzysz ściany, zmieniasz kolory, faktury i dodajesz wymiary. Z okna obok wybierasz tematycznie folder z którego przeciągasz wyposażenie wnętrz: krzesła, meble, kwiaty itp.


FloorPlanner jest prostym narzędziem dostępnym online do rysowania rzutów w postaci kolorowego szkicu. Darmowa wersja umożliwia rysowanie jednego planu, a do profesjonalnego użycia należy opłacić abonament.


Home Styler jest zaprojektowany przez Autodesk znany głównie z popularnego produktu jakim jest AutoCad. Program Home Styler jest darmowym narzędziem dostępnym online i w wersji do instalacji na komputerze. Program wygląda bardzo profesjonalnie i posiada dużą bazę bloków wyposażenia wnętrz.


Roomle jest programem służącym do projektowania wnętrz: kuchni, pokoju, łazienki itp. Poznanie podstawowych funkcji do stworzenia swojego pierwszego projektu nie powinno zająć dużo czasu.


SmartDraw dostępny jest w wersji płatnej i darmowej. Główne przeznaczenie jest do tworzenia planów domu, mieszkania, balkonów, biur, ogrodów itp. Posiada dużą bazę gotowych rozwiązań oraz wiele bloków wyposażenia wnętrz od biur po ogrodów itp.


Envisioneer Express jest oprogramowaniem, który służy głównie do rysowania prostych planów domów i mieszkań. Po skończonym projekcie dostępny jest widok w przestrzeni  3d.

W tym wpisie wzorowałem się na stronie www.techmixer.com skąd głównie czerpałem informacje. Z załączonych programów przetestowałem kilka wyglądających na interesujące, ale ciężko mi wybrać najlepszy. Wydaje mi się, że to głównie zależy, to od tego co chcesz osiągnąć rysując plan i jak profesjonalnie ma to wyglądać. Jeżeli masz jakieś doświadczenie w powyższych narzędziach, podziel się swoją opinią poniżej w komentarzach.

7 komentarzy:

 1. Panie Piotrze home stylera nie ma w wersji offline :(,a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aneta@
  U mnie działa. Ale też wolałbym wersję offline.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam program solid edge free 2d dla ciekawego bloga
  warto zapodać ten program zwłaszcza że jest parametryczny
  czyta Autodziada itp. pod warunki zabudowy legalnie sobie narysowałem w nim.
  Muszę się tylko uczyć jeszcze blendera ponieważ miał bym kompletnego CAD 3D za tyle ile prądu laptop weźmie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za informacje o solid edge 2d. Myślałem że jest tylko wersja do 3d, bo z tego co wiem jest to program do części mechanicznych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak się wchodzi online???

  OdpowiedzUsuń
 6. Program nie może być offline, bo dzięki naszej zabawie, architekci czerpią inspirację.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy pomysł rysowania online!W sam raz na jednorazową potrzebę projektu.

  OdpowiedzUsuń

Zasady komentowania:
Podpisz się. Konstruktywna krytyka jest w porządku, ale niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane.

Related Posts with Thumbnails