O autorze

Witam Cię na moim blogu.

Nazywam się Piotr Maruszak, jestem inżynierem budownictwa. Już jako mały chłopiec uwielbiałem majsterkować, spędzałem dużo czasu w garażu próbując swoich pierwszych sił jako konstruktor.  

W szkole średniej na poważnie zainteresowałem się budownictwem i architekturą. Wyobrażałem sobie przebudowy domów już istniejących, szukałem różnych metod ulepszenia i wymyślałem nowoczesne rozwiązania. Nie widziałem wtedy dużej różnicy pomiędzy architektem i inżynierem, a pomimo zainteresowaniami architekturą wybrałem studia na politechnice.
"Inżynier doświadcza takiej przyjemności, jaką ma Bóg"
 Gabriel Narutowicz

Pierwsze moje doświadczenia związane były z branżą fasadową, odkryłem inny rodzaj projektowania budynków bogaty w nowoczesne detale architektoniczne wykorzystując przy tym różnorodne materiały. Było to cenne doświadczenie, po jakim teraz inaczej spoglądam na budynki, a wiele tematów na moim blogu dotyczy właśnie projektowania elewacji.

Zawsze chciałem zostać konstruktorem, chyba jest to moim przeznaczeniem. Dopiero po kilku latach pracy powróciłem do realizacji swoich marzeń. Obecnie projektuję różnorodne konstrukcje średniej i małej kategorii.

O blogu

Blog, który właśnie czytasz jest wynikiem mojej wieloletniej fascynacją nowoczesną architekturą. Głównym wątkiem towarzyszącym mi podczas pisania jest budowa domu, oraz adaptacja już istniejących budynków do nowych standardów. Dużym znaczenie ma dla mnie wygląd budynku, dlatego wiele wpisów poświęcam alternatywnym rozwiązaniom elewacji.

W przyszłości chcę zając się biznesem nieruchomości, renowacji starych budynków i poprawą stanu konstrukcji na cele mieszkalne.

Z prowadzeniem tego bloga również związany jest inny ważny dla mnie cel, jakim jest nauka pisania. Nigdy tego nie robiłem najlepiej, wiec moje pierwsze wpisy mogą nie być najlepsze. Jeżeli masz jakieś techniczne pytania lub podoba Ci się to o czym piszę, to proszę o komentarze. Będę miał większą motywacje do pracy.

Piotr Maruszak
  
Related Posts with Thumbnails