sobota, 8 stycznia 2011

Podsumowanie 2010 roku


Koniec starego i rozpoczęcie nowego roku jest dobrym momentem żeby wyznaczyć sobie nowe cele i podsumować działalność w internecie za poprzednie 12 miesięcy.

Zaczynając tego bloga jeszcze dokładnie nie wiedziałem, o czym będzie. Chciałem pisać o budownictwie, a że jest to tak szeroki temat ograniczyłem go do domów o nowocześniejszej architekturze. Podczas ostatniego roku moje plany ulegały zmianie i czasami odbiegałem od tematu skupiając się na aspektach konstrukcyjnych i detalach. Głównie blog ma mieć charakter konstrukcyjny, a że mam trochę doświadczenia w projektowaniu, tematy takie będą o wiele bardziej przydatne.

W ostatnim roku również prowadziłem blogi o odmiennych tematykach, niestety doba ma tylko 24h, a prowadząc kilkanaście na raz nie można zrobić żadnego dobrze. Na dzień dzisiejszy ograniczyłem się do dwóch. Oprócz tego prowadzę jeszcze jeden o domkuletniskowym z palet. Na razie ograniczam się do średnio jedenego wpisu na miesiąc. Ma to być blog o konstrukcji z recyklingu, który mam nadzieję doczeka się realizacji w rzeczywistości.


Zdobyte Cele

Z wyznaczonego sobie celu 54 wpisów na rok 2010 udało mi się zrealizować 46. Całkiem nieźle. Końcówka roku była bardzo wyczerpująca. W pracy przesiadywałem na nadgodzinach. Zwłaszcza listopad i grudzień był bardzo pracowity. Innym prywatnym celem był mój ślub. Organizowanie zabrało mi trochę czasu, a efektem były mniejsza liczba postów.

Statystyka

Od maja prowadzę statystyki używając darmowego programu Google Analytics. Od czasu do czasu zerkam na numerki żeby mieć większą motywację do pracy. Jak na razie wykres z miesiąca na miesiąc pnie się ku górze i jest to bardzo satysfakcjonujące :). W grudniu blog posiadał 1630 odwiedzin, a przegląd treści wyniósł 3335 stron. Średnio jedna osoba zainteresowana była 2,25 stronami, więc jest to całkiem nieźle jak na początek :).

Przyszłość

Zawsze mam dużo pomysłów na nowe tematy. Uczę się jak pisać ciekawiej i lepiej przekazać wiedzę. Na pewno część swojego wolnego czasu poświęcę na rozwijanie tych umiejętności i nawet, jeśli odbije się to na ilości postów po jakimś czasie będą one posiadały większą wartość.

Planem jest również zmiana platformy z darmowej Blogger na własny serwer z nową domeną www.ProjektWłasnyDom.pl. Wordpress oferuje dużo większe możliwości w programowaniu, jakie nie posiada blogger. Odbije się to między innymi na profesjonalnym wyglądzie i wielu dodatkach.

Od nowego roku swoją uwagę skieruję na projektowaniu, rysunkach, prostych obliczeniach. W planie jest prosty kurs tworzenia rysunków 2d przy korzystając z darmowych programów. W internecie istnieje wiele darmowych narzędzi, które ułatwiają planowanie i organizację budowy, proste projektowanie, projektowanie wnętrz itp. Te najbardziej wartościowe umieszczę na blogu, tak żeby każdy mógł się o nich dowiedzieć.

Tematyka elewacji towarzyszy mi od samego początku i regularnie będzie pojawiać się dalej. Jest to temat, który bardzo mnie interesuje. Ciekawe projekty umieszczam na Facebooku, a rozwiązania i detale opiszę w oddzielnym wpisie.

Zapowiada się pracowity nowy rok 2011. Będzie dużo ciekawiej niż w ostatnim okresie, każdy nowy komentarz doda mi energii do dalszego działania, więc nie wahaj się napisać coś od siebie :).

4 komentarze:

 1. Też uwielbiam komentarze choć mam ich u siebie tak mało... Jestem pod wrażeniem Twoich osiągnięć. Pozdrawiam.
  P.S. Masz na prawdę ciekawy blog. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za komentarz. Piszę o tym co mnie interesuje :), ale sukces w blogowaniu polega na sprecyzowaniu się do wąskiego tematu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  gratuluje sporej liczby odwiedzin :) Patrząc na liczbę backlinków do Twojej strony ilość odwiedzin jest naprawdę spora, ale tutaj wchodzą sprawy pozycjonowania, które ciężko mi zrozumieć.

  Blog jest naprawdę świetny, przyciąga wizualnie ale i merytorycznie!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za wpis. Specjalistą od pozycjonowania jeszcze nie jestem, natomiast muszę się pochwalić, że od stycznia jakieś oblężenie nastąpiło bo statystki urosły o 70%, a blogowi dużo czasu nie poświecam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Zasady komentowania:
Podpisz się. Konstruktywna krytyka jest w porządku, ale niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane.

Related Posts with Thumbnails