niedziela, 12 grudnia 2010

Video "Jak obliczyć współczynnik przenikania ciepła"

Ostatnim moim eksperymentem jest produkcja video. Głównie z ciekawości, ale również z urozmaicenia bloga nakręciłem film jak obliczyc współczynnik przenikania ciepła U dla ściany. Wiele osób poszukuje praktycznego przykładu, wiec mam nadzieję, że komuś się to przyda.
09.06.2011
Jeden z czytelników zauważył błąd w obliczeniach, bo grubość tynku 15mm to będzie 0,015m (nie 0,15). Jednak sam schemat obliczeń jest poprawny, więc mam nadzieję, że mi wybaczycie.

4 komentarze:

 1. Hej, spoko pomysl z filmikami. Tylko nie wiem, czy to wina mojego sprzetu (wbudowany glosnik w laptoku) czy nagranie jest odrobine zbyt ciche. Pozdrawiam, A.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprawdziłem. U mnie działa prawidłowo, więc prawdopodobnie coś z lapkiem masz nie tak. Może przez youtube będzie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. W arkuszu jest błąd w pozycji 1.Tynk cementowo-wapienny grubość 15mm d powinno być 0,015, anie 0,15.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za komentarz i spostrzegawczość. Filmik nagrywałem prawie 10 razy zanim go opublikowałem i wyszło jak wyszło :). Schemat obliczeń jest jak najbardziej poprawny i mam nadzieję, że mój błąd nie będzie powielany :). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Zasady komentowania:
Podpisz się. Konstruktywna krytyka jest w porządku, ale niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane.

Related Posts with Thumbnails