środa, 9 czerwca 2010

Jak zaprojektować drewnianą elewację

Elewacje wykonane z drewna posiadają swój własny naturalny urok, dlatego staje się materiałem coraz częściej wybieranym w nowoczesnym budownictwie. Jednak nie każdy dokładnie wie, w jaki sposób powinny zostać wykonane detale, aby zapewnić odpowiednią ochronę i wydłużyć żywotność drewna.

W samym internecie istnie wiele podobnych artykułów o elewacjach drewnianych. Wiele z nich są sponsorowane przez producentów desek i całych systemów okładzin. Trudno jest znaleźć konkretnych informacji, według których można zaprojektować elewację na lata.

Sam poszukiwałem takich rozwiązań. Z pomocą dopiero przyszła mi publikacja w języku angielskim "External Timber Cladding", inaczej "Zewnętrzne okładziny z drewna".

Nie namawiam do zakupu, ale chcę zwrócić uwagę na fakt, że na stronach internetowych jeden artykuł nie rozwiąże wszystkich problemów, a profesjonalny poradnik jak najbardziej. Jeżeli znasz angielski, lub masz swoją firmę i chcesz się rozwijać będzie on dla Ciebie.

Czego możesz się dowiedzieć: 
  • rodzaje elewacji drewnianych
  • seleckja i właściwości gatunków drewna
  • właściwa ochrona
  • projektowanie detali
  • instalacja
Oczywiście powyższe punkty to skrócona wersja tego, co naprawdę ona zawiera.

Jest to najlepszy profesjonalny poradnik o okładzinach drewnianych, z jakim miałem do tej pory styczność. Wiele moich wątpliwości zostało rozwianych i postaram się opisać najważniejsze w przyszłych postach. Dla kogoś, kto nie interesuję się techniką i inżynierią będzie on zbędny, jednak może zaoszczędzić sporo pieniędzy przy projektowaniu własnego domu.

0 comments:

Prześlij komentarz

Zasady komentowania:
Podpisz się. Konstruktywna krytyka jest w porządku, ale niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane.

Related Posts with Thumbnails