sobota, 28 sierpnia 2010

Detal połączenia drewna ze styropianem na elewacji

Ostatnio dostałem pytanie o detal połączenia elewacji drewnianej ze „styropianową” jak na załączonym zdjęciu. Elewacja ma być ocieplona styropianem 20cm z deskami ułożonymi w kierunku poziomym.

  
W takim przypadku najprostszym i najbardziej właściwym rozwiązaniem jest wykonanie parapetu z blachy na łączeniu pomiędzy dwoma elewacjami. Obróbka blacharska powinna posiadać kapinos i wystawać poza płaszczyznę elewacji o kilka milimetrów. Będzie to chronić niższą jasną część przed powstaniem zacieków w wyniku skraplania się wody oraz podczas opadów deszczu.

 Poniżej detal dla desek ułożonych pionowo. Poziomy detal wygląda bardzo podobnie. Należy pamiętać o folii wiatroizolacyjnej oraz min 19mm przestrzeni do wentylacji drewna. 

Jeżeli ocieplenie budynku jest o grubości 20cm, można użyć styropianu jak i wełny. Jeżeli dom ma być szczelny skierowałbym się tutaj w stronę wełny mineralnej. Jest ona bardziej ściśliwa i wypełnia dokładnie wszystkie szczeliny. Ruszt może być drewniany, stalowy bądź aluminiowy. Jeżeli ocieplenie ma mieć aż taką grubość wybrałbym aluminiowy ze względu na prostą konstrukcję oraz mniejsza możliwość powstania mostków termicznych. Przykładowy montaż można znaleźć w linku poniżej: http://www.elewacjesystem.pl/zdjecia_z_budowy.htm 

Uzupełnieniem informacji o elewacjach metodą lekką suchą jest  artykuł opublikowany przez wydawnictwo murator:  http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplanie-scian-budynku-metoda-lekka-sucha,18_582.html

0 comments:

Prześlij komentarz

Zasady komentowania:
Podpisz się. Konstruktywna krytyka jest w porządku, ale niegrzeczne i niedojrzałe komentarze są kasowane. Komentarze, które mają na celu jedynie reklamowanie jakiejś strony również są kasowane.

Related Posts with Thumbnails